Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

POJAT 09

YHTEYSHENKILÖT

VASTUUVALMENTAJA

Ville Haapamäki

045-312 7210

ville.haapamaki<>fckomu.fi

JOUKKUEENJOHTAJA, RAHASTONHOITAJA

Leanne Haapamäki

045-3413341

leanne.haapamaki<>fckomu.fi

APUVALMENTAJA

Timo Kiltti-Palola

044-0846657

timokp<>fckomu.fi

Tervetuloa!

Sivulta löytyy Hobbydeed kalenterimme, kauden matsit ja tulokset, sekä joukkuen pelaajat, peliasu, lähtö asetelmamme ja meidän Facebook ja Pitchero sivustomme.

P09 joukkuen perustuu ekana hauskuuteen ja joukkuehenki on tärkeä meille – toki pelataan futista ja treeneissä on tarkoitus tulla hiki!

Uskomme myös että hinnat pitäisi olla rehellisiä, joten vanhemmat saa joka vuosi nähdä miten on mennyt ja mihin rahaa on käytetty.

Uudet pelaajat lämpimästi tervetulleita ja saavat 1kk ilmaiseksi!

 

YJ Pelaajamme

Tänä vuonna ollaan I-JBK P09:n kanssa piirisarjassa pelaamassa.

Peliasumme

  

Lähtö Asetelma

 

SoMe 

 

Kalenterimme

 

Piirisarjan Matsit

Pvm   Kenttä   Koti   Vieras   Tulos
17.5.   Isolahti   VIFK P09   FC Komu YJ   9-0
17.5.   Isolahti   FC Komu YJ   BK-48 P09   1-2
10.6.   Keskuskenttä B, Teuva   FC Komu YJ   Malax IF   2-8
10.6.   Keskuskenttä B, Teuva   TePa   FC Komu YJ   4-3
TBC   KTN B, Seinäjoki   LUJA/P09 Sininen   FC Komu YJ   0-0
TBC   KTN B, Seinäjoki   FC Komu YJ   LUJA/P09 Valkoinen   0-0
30.6.   Smedsby gräs   FC Komu YJ   Närpes Kraft   0-9
30.6.   Smedsby gräs   Sporting Kristina   FC Komu YJ   10-0
31.7.   Monitoimiviheriö 6   FC Komu YJ   VPS-j/P09 Musta   0-0
31.7.   Monitoimiviheriö 6   VPS J /P09 valkoinen   FC Komu YJ   0-0
14.8.   KTN B, Seinäjoki   FC Komu YJ   BK-48 P09   0-0
14.8.   KTN B, Seinäjoki   VIFK P09   FC Komu YJ   0-0
25.8.   Smedsby gräs   FC Komu YJ   Sisu   0-0
25.8.   Smedsby gräs   Malax IF   FC Komu YJ   0-0
4.9.   Monnari B, Laihia   LUJA/P09 Sininen   FC Komu YJ   0-0
4.9.   Monnari B, Laihia   FC Komu YJ   LUJA/P09 Valkoinen   0-0

 

Harjoitus Pelit

Pvm   Kenttä   Koti   Vieras   Tulos
4.2.   Botniahalli   Solf IF   FC Komu   2-11
17.2.   Botniahalli   FC Komu   Solf IF   6-6
6.3.   Botniahalli   FC Komu   BK-48   0-4
13.3.   Botniahalli   FC Komu   I-JBK   3-2
23.3.   Botniahalli   BK-48   FC Komu   7-4
30.5.   Sulvan kenttä   Solf IF   FC Komu YJ   6-8
3.6.   Botniahalli, sisäkenttä   FC Komu YJ   FC Kuffen   

 

Wasa Football Cup

Pvm   Kenttä   Koti   Vieras   Tulos
5.7.  11:15   MTV 6    Ylöjarven Ilves   FC Komu   13-0
5.7.  16:30   MTV 1   FC Komu   Tervarit-j 10 Musta   1-7
6.7.   9:00   MTV 9b   Luja Sininen   FC Komu   7-0
6.7.  12:00   MTV 5   FC Komu   VPS-j 2   0-8
7.7.  10:30   MTV 1   FC Komu   FC Kiisto   0-0
7.7.  12:45   MTV 8a   IJBK   FC Komu   0-0

 

 

 

 

 

https://www.wasafootballcup.com/2019/result/team/22436817/matches

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Pitcherosta lötyy m.m. matseistä media.